Cupa Mondială La Fotbal: Rezultatele Celei De-a Patra Zile De Joc

Pe 15 iunie, la Cupa Mondială din Brazilia, au avut loc trei meciuri regulate din etapa grupelor. Echipele grupelor E și F. au intrat în luptă. În trei jocuri, au fost marcate nouă goluri, ceea ce confirmă ideea unui start luminos pentru Cupa Mondială.

Argentina_
Argentina_

Primii care au intrat pe terenul de fotbal în a patra zi de joc au fost echipele naționale din Elveția și Ecuador. Meciul a avut loc în capitala Braziliei pe un stadion numit după marele atacant sud-american Garrinchi. Jocul s-a dovedit a fi interesant, iar deznodământul a venit în ultimele secunde. Europenii au cucerit o victorie cu 2-1 în ultimul atac al meciului. Trebuie remarcat faptul că aceasta este o altă victorie puternică, deoarece sud-americanii au deschis scorul în meci.

Francezii s-au confruntat cu Honduras în al doilea joc al programului de meciuri. Ședința sa încheiat așa cum se așteptau mulți. Franța câștigă cu 3 - 0 cu avantaj deplin în joc. În meci, a existat un cartonaș roșu pentru jucătorul hondurez, iar Benzema a devenit aproape autorul primului hattrick. Extra au marcat unul dintre golurile sale pentru portarul hondurez. Benzema a rămas cu două goluri marcate.

Celebrul stadion Maracanã a găzduit ultimul meci al zilei. Naționala Argentinei a intrat în luptă. Adversarii duplului campion mondial au fost debutanți din Bosnia și Herțegovina. Argentinienii abia au depășit rivalul cu un scor minim de 2 -1. Finalul meciului s-a dovedit a fi nervos, bosniacii au avut șansa de a recupera, dar nu au avut suficient până la al doilea gol. Argentina conducea cu 2-0, dar a pierdut cea mai mare parte a reprizei a doua, cedând la 85 de minute.