Unde Să Urmăriți Finala Roland Garros

Campionatele Franceze de Tenis Deschis, sau Roland Garros, este unul dintre cele mai renumite și prestigioase turnee de tenis. La ea participă sportivi de frunte, iar victoria în finala campionatului este dorința prețuită a multor jucători de tenis.

Unde să urmăriți finala Roland Garros 2012

Campionatul Roland Garros 2102 a avut loc în perioada 27 mai - 11 iunie. Oficial, competiția trebuia să se încheie pe 10 iunie, dar din cauza ploii, jocul final dintre Rafael Nadal și Novak Djokovic a fost amânat pentru 11 iunie. Câștigătorul turneului a fost Rafael Nadal, care l-a învins pe Djokovic cu 6-4, 6-3, 2-6, 7-5. Pentru femei, pentru prima dată în carieră, Maria Șarapova a obținut o victorie alunecătoare în finala de la Roland Garros, învingând-o pe italianca Sara Errani cu 6: 3, 6: 2.

Întrucât Roland Garros 2012 s-a încheiat deja, puteți urmări ultimul joc doar în înregistrare. Pe Internet, puteți găsi multe resurse care oferă posibilitatea de a viziona atât transmisiuni live de la cele mai interesante evenimente sportive mondiale, cât și înregistrări ale celor deja organizate.

O resursă bună care transmite multe evenimente sportive pe internet este site-ul web Sport Online. Pe el veți putea urmări în direct competițiile actuale și în record - deja deținut. Pentru a viziona finala Roland Garros, accesați site-ul web, găsiți secțiunea „Tenis” din meniul din partea de sus a paginii. Mergeți la el, apoi selectați linkul „Reluări, înregistrări complete ale meciurilor de tenis”. După aceea, găsiți difuzarea de care aveți nevoie în lista care apare și începeți redarea.

Accesând site-ul Gool-live, puteți vedea înregistrări ale diferitelor competiții, inclusiv tenis. Pentru a vizualiza finala Roland Garros, găsiți în partea dreaptă a paginii principale meniul „Categorii ale secțiunii” și selectați „Alte sporturi” în ea, iar pe pagina recent deschisă - „Tenis”. Selectați intrarea care vă interesează și bucurați-vă de vizionarea jocului. Deoarece noile intrări sunt adăugate în mod constant pe site, pentru a vizualiza finalul Roland Garros, poate fi necesar să vă întoarceți una sau două pagini în lista de intrări.

Puteți viziona emisiuni live de meciuri de tenis și alte evenimente sportive pe site-ul First Diamond. Accesați pagina principală a site-ului, selectați secțiunea dorită - Tenis. Mergând în el, veți vedea o listă a transmisiilor viitoare și ora de începere a acestora.