MFM-2015 Hochei Pe Gheață: Cum S-a Jucat Jocul Republica Cehă - Rusia

În primele ore din noua oră de la Moscova din 2015 în orașul canadian Toronto, echipa rusă de hochei pe gheață a disputat ultimul meci din faza grupelor din Campionatul Mondial de Tineret. Rivalii rușilor au fost jucătorii de hochei ai naționalei cehe.

MFM-2015 hochei pe gheață: cum s-a jucat jocul Republica Cehă - Rusia

Pentru echipa națională de hochei pe gheață din Rusia, de pe locul doi în Grupa B până în etapa de playoff a MFM-2015, rușii au fost nevoiți să învingă naționala cehă. Cu toate acestea, meciul a fost departe de a fi cel mai bun mod pentru ruși.

Primul atac periculos a fost efectuat de secțiile lui Bragin, dar jucătorii de hochei ruși nu au reușit să realizeze o ieșire doi la unu. Tinerii jucători de hochei din Republica Cehă după minutele de deschidere ale ședinței s-au obișnuit cu site-ul, care s-a reflectat în statisticile finale privind loviturile la țintă. Cehii i-au aruncat pe ruși de 4 ori (12 lovituri împotriva a 3). Rezultatul logic al primei perioade a fost pucul lui Patrick Zdragl în minutul 12. Primul segment al întâlnirii s-a încheiat cu un avantaj minim al naționalei cehe.

În a doua perioadă, echipa rusă a încercat să acționeze mai activ la poarta adversarului, dar nu s-a observat nimic pozitiv în jocul de atac al echipei noastre. Au existat, de asemenea, probleme în apărarea rușilor, ceea ce a dus la al doilea puc admis. Pavel Zaha în minutul 25 a sporit avantajul cehilor. După aceea, rușii au reușit să obțină dreptul la o aruncare liberă. Dar Ivan Barbashev nu a profitat de situație. Adevărat, atacantul rus a reușit totuși să spargă scorul în a doua perioadă. În minutul 36, Barbashev a câștigat înapoi un gol. Golul a fost marcat când echipa noastră a jucat majoritatea. A doua perioadă s-a încheiat cu un avantaj minim de 2: 1 al cehilor.

În finalul dvadtsatiminutke, rușii nu au reușit să recupereze diferența în scor, dimpotrivă, în ultima perioadă, echipa rusă a ratat încă de două ori. Patrick Zdragal în minutul 43 a mărit avantajul echipei naționale cehe. Rușii au primit ultimul gol al meciului într-o plasă goală în ultimul minut al întâlnirii. Ondřej Kashe a marcat împotriva naționalei cehe. Scorul final al meciului este de 4: 1 în favoarea echipei de tineret cehe.

Înfrângerea echipei naționale a Rusiei din echipa cehă le-a permis rușilor să ocupe doar locul trei în grupa B. Acum tinerii jucători de hochei ai echipei naționale americane vor deveni rivali ai secțiilor Bragin în etapa sferturilor de finală.