Campionatul European Fără Campioni Sochi

Campionatul European fără campioni Sochi

Pe 26 ianuarie 2015, începe Campionatul European de Patinaj Artistic în cel mai frumos oraș din Scandinavia - Stockholm. Fiecare țară are dreptul să reprezinte trei concurenți în toate categoriile: simplu masculin și feminin, patinaj în perechi și dans pe gheață. Dar această oportunitate va fi folosită cel mai probabil doar de Rusia, Statele Unite și China. Rusia este în mod tradițional puternică în toate categoriile și va lupta doar pentru toate premiile.

image
image

Cu toate acestea, fanii patinajului artistic din Rusia vor fi puțin dezamăgiți. Favoritele Olimpiada de la Soci 2014: Adelina Sotnikova și Yulia Lipnitskaya nu vor participa la competiție.

Adelina Sotnikova a primit o rană la picior și a fost chiar forțată să meargă într-o distribuție. Din cauza a ceea ce ea nu a participat la campionatul rus, iar el a fost o competiție de calificare pentru campionatul european. Cu toate acestea, s-a decis luarea tânărului sportiv ca participant de rezervă.

image
image

Yulia Lipnitskaya a participat la campionatul Rusiei, dar norocul, de data aceasta, nu a fost de partea ei și a ocupat doar locul nouă, ceea ce nu i-a permis să participe la competiția de la Stockholm. Julia este încă o atletă foarte tânără, așa că îi lipsește puțină stabilitate în performanțele sale.

image
image

Cu toate acestea, ea a câștigat deja milioane de fani în Rusia și în străinătate, care vor fi foarte dezamăgiți de absența ei. Dar nu putem decât să ne înrădăcinăm pentru alți patinatori la fel de talentați care vor apăra onoarea țării noastre.