Cum A Jucat Echipa Națională Rusă Cu Algeria La Cupa Mondială Din Brazilia

Pentru mulți fani ai fotbalului rus, meciul decisiv la Cupa Mondială din Brazilia a fost jocul dintre echipa Rusiei și Algeria. Întâlnirea a avut loc în orașul Curitiba pe 26 iunie. Naționala lui Capello avea nevoie de o victorie pentru a continua în playoff.

Porajenie_Rossii_

Jocul dintre Rusia și Algeria a început cu vești bune pentru fanii ruși. Deja în minutul 6, după minunatul feed al lui Kombarov din flancul stâng, Kokorin a trimis mingea în capul celor nouă porți africane. Scopul s-a dovedit a fi foarte frumos.

După gol, rușii au încercat să controleze mai mult mingea, dar acest lucru nu a dus la momente periculoase. A doua jumătate a primei reprize a trecut deja cu un ușor avantaj al africanilor. Jucătorii din Algeria, în principal, au încercat să înfrunte pericolul la porțile rușilor după piesele fixe. A devenit izbitor faptul că rușii pierdeau mingi de cai din nou și din nou. Africanii au lovit periculos de două ori capul în poarta adversarului. Pentru prima dată Akinfeev a primit mingea, în a doua încercare jucătorul african a ratat ținta. Toate acestea erau apeluri periculoase pentru ruși.

Jocul de atac al echipei ruse din prima repriză nu s-a adăugat. Nu este absolut nimic de reținut în afară de obiectiv. Spre sfârșitul primei jumătăți a întâlnirii, ambele echipe s-au agitat foarte mult, era clar că în unele momente jucătorii nu aveau abilități. De aceea, spectatorii au văzut foarte puține atacuri periculoase.

Prima jumătate a întâlnirii s-a încheiat cu un avantaj minim de 1 - 0 al rușilor, care nu a putut decât să încânte fanii cu un joc ușor plictisitor.

A doua jumătate a început cu atacurile rușilor. Samedov a avut o șansă minunată, dar mijlocașul echipei naționale a Rusiei nu a putut să-l învingă pe portar. La acea vreme, fanii ruși nu au vrut să creadă că acest atac ar fi ultima amenințare periculoasă pentru obiectivul algerienilor.

Jucătorii africani din a doua jumătate a ședinței au încercat să creeze un pericol la porțile rușilor cu hrană de cai în zona de penalizare. În cele din urmă, acest lucru a dat un rezultat. După următorul standard, serviciul a intrat în zona de penalizare a rușilor. Akinfeev nu a ajuns la minge la ieșire, iar Islam Slimani a devenit un geniu rău pentru Rusia. Africanii au egalat scorul. Remiza 1 - 1 era deja în favoarea africanilor, iar acest rezultat i-ar putea trimite pe ruși acasă. Golul a fost înregistrat în minutul 60 al meciului.

Rușilor le mai rămânea o jumătate de oră pentru a înscrie golul victoriei, care ar putea conduce echipa rusă la etapa de playoff a turneului. Cu toate acestea, rușii nu au creat un singur atac extrem de periculos. Nu ne putem aminti decât lovitura lui Kerzhakov, dar portarul african a parat mingea fără dificultate.

Algeria a apărat ultimele 30 de minute ale meciului cu întreaga echipă, construind mai multe linii de apărare. Jucătorii ruși din nou și din nou nu au putut să-și croiască drum până chiar în zona de penalizare a algerienilor. Au fost foarte puține șuturi la poartă. Toate acestea au predeterminat rezultatul final al întâlnirii.

Fluierul final al arbitrului șef al meciului a înregistrat scorul de 1 - 1. Acest rezultat a fost un alt eșec pentru echipa rusă la turneele majore, deoarece acum echipa națională a Rusiei pleacă acasă.

Din păcate, încă o dată trebuie să afirmăm eșecul fotbaliștilor ruși de a nu arăta un nivel bun de joc la marile turnee europene și mondiale. Mulți experți în fotbal vor declara în unanimitate că Rusia nu a reușit din nou să îndeplinească așteptările, deși fanii neutri pot obiecta, deoarece jocul rușilor a fost exact la nivelul lor. Echipa lui Capello a obținut deja succesul după ce a intrat în campionat în sine. În acest moment, pentru ruși, acesta este înălțimea posibilităților.