Rusia - Coreea De Sud: Ceea Ce A Văzut Publicul în Cuiaba

Pentru mulți fani ai fotbalului rus, Cupa Mondială a început cu adevărat abia pe 17 iunie, când echipa națională a Rusiei a intrat pe teren în orașul brazilian Cuiaba pentru a juca primul lor meci împotriva Coreei de Sud. A fost ultimul joc din prima rundă în N.

Rossiya - Koreya_

Pentru fanii fotbalului rus, jocul s-a dovedit a fi foarte nervos și tensionat, iar fanii neutri s-au plictisit sincer în tribune. Meciul a început foarte încet. Poate căldura care a domnit pe teren i-a împiedicat pe jucători să își arate potențialul complet de atac. Cu toate acestea, nu poți da vina pe toate vremii.

După primele meciuri din toate grupele Cupei Mondiale, se poate concluziona că echipele sunt împărțite în foarte abili, capabili și slabi. Este dificil pentru un spectator neutru să spună ce grup să clasifice Rusia și Coreea de Sud. Merită menționat, totuși, că spectatorii din tribune și de la televiziuni se așteptau la mai mult. Jocul nu a fost un adevărat festin și sărbătoare de fotbal. S-a lucrat strict pe teren, jucătorii și-au dat toată forța, dar ambele echipe nu au reușit să creeze în prima repriză. Fotografii rare la distanță mare, traversările din set nu au adus rezultatul dorit nici unuia, nici celuilalt. Drept urmare, zero-uri triste au ars pe tabela de marcaj până la pauză.

După pauză, ritmul nu a crescut. Prima lovitură periculoasă a golului a fost făcută de ruși. Portarul sud-coreean a parat mingea după ce a fost dat cu piciorul din afara careului. Coreenii au răspuns în natură. Igor Akinfeev a luptat să lovească mingile după lovituri puternice la distanță. S-ar părea că nimic nu prefigurează necazurile echipei naționale ruse, dar în minutul 68 Lee Kyung Ho mai face o lovitură la distanță, iar portarul echipei naționale ruse face o greșeală monstruoasă. Mingea alunecă din mâinile lui Akinfeev și trece cu trădare linia porții. Coreenii au luat 1 - 0.

Naționala Rusiei a devenit mai activă după golul primit. Rușii au început să atace cu mare dorință. Este posibil ca înlocuirile după 60 de minute să fi jucat un rol important în meci. Dzagoev și Kerzhakov au apărut pe teren. Ei au fost cei care au trebuit să preia povara conducerii în impulsurile de atac ale echipei rusești. Din fericire, înlocuitorii au funcționat.

La 74 de minute, Kerzhakov compară scorul după ce l-a lovit pe Dzagoev și agitația din portar. 1 - 1 - Fanii ruși se simt mai bine. Abia după aceea, publicul a văzut dorința reală a rușilor de a merge mai departe. Cu toate acestea, nu au reușit să înscrie un alt gol. Trebuie admis că atacurilor rușilor le lipseau inteligența, creativitatea și priceperea.

Scorul final al întâlnirii - 1 - 1. Această remiză a devenit a treia în turneu. Rusia și Coreea de Sud câștigă câte un punct și sunt la egalitate pe locurile 2 și 3 din grupa H, oferind conducerea echipei naționale belgiene.